خانه > نرم افزار > مدیریت قطع و وصل کردن حافظه های خارجی USB

مدیریت قطع و وصل کردن حافظه های خارجی USB

همانطور که می دانید برای محافظت از حافظه های خارجی (Flash) یو اِس بی، زمانیکه می خواهیم آن را از کامپیوتر خود قطع کنیم، باید ابتدا به صورت نرم افزاری آن را متوقف و سپس آن را از سیستم خارج کنیم. در غیر اینصورت احتمال از دست دادن اطلاعات روی آن و یا سوختن آن زیاد است.

یکی از مشکلاتی که من با هارد اکسترنال و همچنین با حافظه های خارجی USB داشتم این بود که وقتی نیاز داشتم آن را از سیستم قطع کنم، بنا بر دلایلی ویندوز اجازه متوقف کردن آن را به من نمی داد. به عنوان مثال اگر یک نرم افزار در حال استفاده از فلش باشد، امکان خاموش کردن آن وجود ندارد.

همچنین بارها برای من پیش آمده بود که پس از متوقف کردن فِلَش، اطلاعات آن را لازم داشتم و مجبور بودم یک بار آن را قطع و مجددا به کامپیوتر وصل کنم.

نرم افزارUSB Safely Remove:

نرم افزار USB Safely Remove

نرم افزار USB Safely Remove

این نرم افزار در عین سادگی و سبک بودن، امکانات خوبی دارد.

بعد از نصب آن، آیکون پیش فرض ویندوز برای قطع کردن فِلَش حذف شده و آیکون این نرم افزار جایگزین می شود.

پس از آن، برای متوقف کردن فلش می توانید روی آیکون این نرم افزار واقع در نوار وظیفه (Taskbar) گوشه سمت راست پایین ویندوز کلیک کنید. اگر نرم افزار(یا نرم افزارهایی) اجازه خاموش شدن فلش را ندهد، لیست آن ها نمایش داده شده و میتوانید آن ها را متوقف نمایید.

همچنین پس از خاموش کردن فِلَش، اگر مجددا نیاز به استفاده از آن داشتید، بدون قطع و وصل مجدد آن، می توانید از طریق همین نرم افزار فلش را مجددا روشن نمایید.

این نرم افزار رایگان نیست و اگر مثل من امکان خریداری آن را ندارید، می توانید از فایل قفل شکن (Crack) که همراه نرم افزار دانلود می شود استفاده نمایید.

نحوه فعال سازی:

پس از نصب نرم افزار، فایل داخل پوشه Crack به نام USBSafelyRemove.exe را کپی (Copy) کرده و آن را در محل نصب نرم افزار قرار دهید. (Paste)

دقت کنید که یک فایل با همین نام در آن محل وجود دارد که این فایل باید جایگزین آن شود. آدرس نصب چیزی شبیه این آدرس است:

C:\Program Files\USB Safely Remove

البته آدرس نرم افزار و نام درایو که در آدرس بالا “C” است بستگی به محل نصب نرم افزار دارد.

دانلود: نرم افزار قطع و وصل کردن حافظه های USB - تعداد دانلود: 1543 (حجم: ۵٫۹۱MB – پسورد: www.mfeiz.com)

(این نرم افزار را از سایت سافتگذر دریافت کرده بودم)

دسته هانرم افزار برچسب ها:, ,
  1. حمزه
    ۳ دی ۱۳۹۱ در ۱۹:۲۷ | #1

    سلام آقای فیض

    بسیار سپاسگزارم من با هارد اکسترنالم همین مشکل رو داشتم هی می کشیدم وصل میکردم اما الان stop میکنم هارد هم الکی روشن نمی مونه و مجدد backش می کنم، خیلی ممنونم واقعا مختصر و مفید بود

  1. بدون بازتاب
لطفا در قرار دادن دیدگاه ها دقت نمایید. با وجود اینکه مخالف سرسخت حذف دیدگاه ها هستم، اما نوشته هایی که در آن ها قوانین شناخته شده عمومی رعایت نشده باشد تایید نخواهند شد. در صورتیکه می خواهید وب سایت یا حرفه خود را معرفی نمایید، لطفا ابتدا یک پیغام خصوصی بفرستید تا پس از بررسی منتشر نمایم.